Siirt kürtaj

Siirt’te Kürtaj Yapacak Yer  Veya Kürtaj Yapan Yerler

Siirt’te kürtaj için araştırma yaparken internet ortamında kliniğimiz karşınıza çıkacaktır. Kürtaj işlemi, kliniğimizde güvenli ve hijyenik şartlarda yapılmaktadır. Kliniğinizi gezerek görebilirsiniz. Dünya standartlarının üstünde bir kalite ile çalışmaktayız.

Gizli Kürtaj Yapan Yer

Hasta bilgileri kesinlikle gizli tutulur. Bilgileriniz kesinlikle elektronik ortama taşınmaz. Kliniğimizde kişisel verilerin korunması kanunu kesinlikle uygulanmaktadır. Bizde kürtaj olan kişi ile ilgili asla kimse bilgi sahibi olamaz ve kimse hastalarımızın bilgilerine ulaşamaz.

DETAYLI BİLGİ VE RANDEVU TEL: 05548745757 ÇEKİNMEDEN ARAYABİLİRSİNİZ.  BİLGİLERİNİZ GİZLİ TUTULUR.

Siirt’te Kürtaj Yapan Doktor Veya Siirt’te Kürtaj Yapan Kadın Doğum Uzmanı

Kürtaj işleminde vakum yöntemi ile rahim içini kesinlikle kazımadan yapmaktayız.

Siirt’te kürtaj yapan doktor veya Siirt’te kürtaj yapan kadın doğum uzmanı için Siirt’te bulunan kadın doğum kliniğimize gelerek işleminizi gerçekleştirmeniz gerekir. Kürtaj işlemi için uzun bir zamana ihtiyacınız olmayacak. Kliniğe giriş çıkış süreniz çoğu zaman toplam 30 dakikayı geçmez.

Genel Anestezi İle Kürtaj Veya Lokal Anestezi İle Kürtaj

Son derece hijyenik ve güvenli bir ortamda ister genel anestezi(uyutularak ) ile isterseniz de lokal anestezi ile kürtajınızı yapabiliriz. Kaliteli yapıldığında kürtaj işleminin öyle korkulduğu gibi zor bir işlem olmadığını göreceksiniz.

Hiç doğum yapmamış bayanlarda genel anestezi daha uygun bir seçenek olurken normal doğum yapmış bayanlarda lokal anestezi ile kürtaj seçeneği değerlendirilmelidir.

Vakum Kürtaj Veya Vakum Yöntemi İle Kürtaj Güvenli Mi?

Kürtaj işleminde vakum yöntemi ile rahim içini kesinlikle kazımadan yapmaktayız.

Rahim içini kazımadan vakum kürtaj yaptığımız için daha sonraki gebeliklerinizde hiç bir sıkıntı yaşamazsınız.

Kürtaj En Erken Ne Zaman Yapılır

Vakum kürtaj yapılmadan önce ultrason ile muayene yapıp rahim içinde gebeliğin olup-olmadığını yerleşim pozisyonunu, haftasının uygun olduğunu, rahmin şekil ve duruş pozisyonunu teyit ettikten sonra işlemi ona göre yapmaktayız.

Ultrason İle Gebelik Ne Zaman Görülür?

Gebeliğin erken haftalarında gebelik kesesi ultrasonla rahim içinde görünmeyebilir. Bu durumlarda ya bir süre bekleyip keseyi görmek gerekir ya da kürtaj işlemini yapıp kanda gebelik hormonu ile takip etmek gerekir eğer gebelik hormonu 36 saate bir yarı yarıya düşüyorsa gebelik sonlanmış demektir.

Gebelik Hormonuna Göre Gebelik Haftası

Gebelik hormonu(b-hcg) 1500 mlU/ml üzerinde iken vajinal ultrasonla; 5000 mlU/ml üzerinde iken de abdominal ultrasonla gebelik kesesini görmek gerekir. Hatta bizim klinikte üst düzey bir ultrason kullanıldığı için 1500 mlU/ml olduğunda karından bile gebelik kesesini görebilmekteyiz.

Siirt’te Kürtaj Yapan Doktor

Vakum kürtaj işlemi için kürtaj yapan doktorun mesleki tecrübesi olması ve steril şartlarda yapılması gerekir.

Kürtaj Tipleri Nelerdir?

Kürtaj(küretaj) sadece gebeliğin sonlandırılması için kullanılan işlem tek değil bazen tedavi amaçlı bazen de tanı amaçlı yapılmaktadır. Medikal açıdan revizyonel kürtaj, fraksiyonel kürtaj, dilatasyon kürtaj gibi tipleri mevcuttur.

Siirt Kürtaj Ne Kadar Sürede Yapılır?

Vakum kürtaj işlemi vakum kullanılarak ve genel anestezi eşliğinde yapılarak yaklaşık 5-7 dakika gibi kısa sürede bitmektedir. Hasta işlemden sonra en fazla 30 dakika dinlenerek işine geri dönebilir.

Siirt’te Kürtaj Nasıl Yapılır?

Kürtaj işlemi eskiden küret denilen ucu keskin aletlerle yapılmaktaydı. Günümüzde artık vakum aspirasyonu dediğimiz teknik kullanılarak yapılıyor. Burada kullanılan aletler büyük bir vakumun ucuna bağlanan karmen kanül ve aspirasyon işlemi için gebelik haftasına göre kalınlığı değişen plastik uçlardan oluşur. Bu uçlar her hastaya özel açılarak dispozable dediğimiz tek kullanımlık malzemeler olup işlem sonrası atılmaktadır.

Kürtajda Kan Uyuşmazlık İğnesi Yapılmalı Mıdır?

Vakum kürtaj öncesi bayanın ve erkeğin kan grubu bilinmelidir. Kadının kan grubu negatif ve erkeğin kan grubu pozitif ise Kan uyuşmazlığı var demektir. Özellikle fetal kalp atımı olan gebeliklerde kan uyuşmazlığı iğnesi gebelik sonlandırıldıktan sonra 72 saat içinde yapılmalıdır.

Genel Anestezi Veya Lokal Anestezi İle Kürtaj

Uyutarak yada lokal bir şekilde rahim ağzını uyuşturarak yapılır. Bu işlemlere genel veya lokal anestezi denir. Hasta genel anestezi istiyorsa işlemden en az 2 saat önce herhangi bir şey yememiş olmalıdır. Lokal anestezi yapılacaksa böyle bir açlık dönemine gerek yoktur.

 Lokal anestezi genellikle daha önce normal doğum yapmış hastalarda tercih edilebilir. Genel anestezi uygulanacak hasta işlem öncesi damar yolu açılır ve hastaya yapılan ilaçla hastada sedo-analjezi yani uyku hali oluşturur. Hasta bu aşamadan sonra hiç bir şey duymaz. Sonrasında hastaya spekulum takılır. Uygun temizlik yapıldıktan sonra gebelik haftasına göre serviks dilate edilerek genişletilir. Sonrasında aspirasyon yöntemi ile gebelik ürünü aspire edilir.

Kürtaj ne zamana kadar yapılır veya kürtaj kaçıncı haftaya kadar yapılır?

Kanunlar 10 haftanın üzerinde kürtaj işlemini kesinlikle yasaklamıştır. 18 yaşından gün almış her kadın kendi rızası ile müdahale yaptırabilir. Rahat olabilirsiniz. 

Bebek Aldırma veya Çocuk Aldırma

Bebek aldırma diye bilinen gebelik sonlandırılması işlemi aslında öyle bir bebek veya çocuk aldırılmıyor. Fetal yapıya embriyo diyoruz ve fetal yapı büyüklüğü en fazla üç santim kadardır. Hijyenik bir ortamda gebelik sonlandırılması çok önemlidir. Bunun için merdiven altı kliniklerden uzak durmanızı önemle belirtmek isteriz. Bu tarz yerlerde yapılan kürtaj işlemi güvenli değildir risk teşkil eder ve kadın sağlığını tehlikeye atar. Bu nedenle kliniğimizi rahatlıkla ziyaret edebilir ve hijyenik koşullarımızı görerek karar verebilirsiniz. Sağlığınız için bu konuyu ciddiye almanızı öneririz.

Ucuz Kürtaj Yapan Doktor veya hastane

 Bazı kişiler daha ucuz kürtaj yapmak için merdiven altı yerlerde kürtaj yaptırdıktan sonra pişmanlıklar yaşamaktadırlar. Bu nedenle merkezimizi rahatlıkla ziyaret edebilir ve bize güvenebilirsiniz. Kalite ucuz ise şüphelenmek gerekir.

En İyi Kadın Doğum Kliniği, En İyi Kadın Doğum Doktoru, En İyi Kadın Doğum Uzmanı

Bu kavramlar göreceli kavramlardır. Kürtaj işlemi için genel aneztezi veya lokal anestezi ile kürtaj yapmaktayız, hijyenik ve kaliteli bir kliniğimiz olduğunu geldiğinizde zaten göreceksiniz. Doktorumuz tecrübelidir? Şükürler olsun bugüne kadar hiçbir hastamız sıkıntı yaşamadı. Kürtajdan 30 dakika sonra işinize dönebilirsiniz.

DETAYLI BİLGİ VE RANDEVU TEL: 05548745757

Siirt Kürtaj İşlemi Ağrılı Mıdır?

Uygun anestezi ve ağrı kesiciler kullanıldığında her hangi bir ağrı duyulmaz. Kişinin ağrı eşiğine de bağlı olmakla beraber işlem sonrasında adet sancısına benzer bir ağrı hissedilebilir.

Sedo-anestezi yapıldığında hasta kürtajın hiçbir kısmını hissetmez, işlem sırasında 5 dakika gibi kısa süreli bir uyku haline geçer işlemi bittikten 5 dakika sonra uyanır ve 30 dakika sonra yürüyerek gidebilir.

Siirt Kürtaj Sonrası Ne Gibi İlaçlar Vermekteyiz?

Vakum kürtaj işlemi sonrasında eğer kişinin enfeksiyonu varsa ona göre antibiyotik vermekteyiz. Eğer enfeksiyonu yoksa geniş spektrumlu bir antibiyotik ile kan sulandırıcı ilaç yazmaktayız. Eğer rahim ağzı yarası ya da akıntı varsa bunlar muayenede saptanır ve iltihap giderici fitiller ve haplar yazılır. Eğer fitil yazıldıysa kanama tamamen geçtikten sonra fitil kullanılmaya başlanmalıdır.

Rahim İçini Kazımadan Vakum Kürtaj

Kürtaj sonrası kan sulandırıcı yazmaktayız. Kan sulandırıcıyı neden yazmaktayız? Çünkü hiçbir vakum kürtaj işlemimizde rahim içini kazımamaktayız ve kanama az olacağı için kan sulandırıcı ile biraz kanama olsun diye yazmaktayız. Hiçbir kürtaj yapan kadın doğum uzmanı kürtaj sonrası kan sulandırıcı kullanmamaktadır. Sadece bunu bizim klinik yapmaktadır. Çünkü rahim içini kesinlikle kazımıyoruz.

Siirt Kürtaj Sonrası Kanama Olur mu?

Siirt’te kürtaj sonrası adet kanamasına benzer şekilde bazen bir haftaya kadar süren kanama olabilir. Bazen de lekelenme olup hemen bitebilir. Nadiren kanamalar leke şeklinde daha uzun sürebilir. Kanama 10 günden uzun sürerse mutlaka doktora başvurulmalıdır.

Siirt’te Kürtajdan Sonra Parça Kalabilir Mi?

Vakum kürtaj yapıldıktan sonra ultrason ile rahim içi kontrol edilerek parça kalmadığından emin olunduktan sonra işlem sonlandırılmalıdır. Buna rağmen gözle görülmeyen parça kalabilmektedir. Parça kalma ihtimali % 3 oranındadır.

Siirt Kürtaj Sonrası Parça Kalmışsa Ne Yapmak Gerekir?

Genellikle kürtaj sonrası ultrason ile kontrol edilmesine rağmen bazen gözle görülmeyen parça kalabilir. Kürtaj yapıldıktan 20 gün sonra kontrole gitmek gerekir. Kürtaj sonrası parça kalıp kalmadığı 20 gün geçmeden net anlaşılmaz. Eğer parça kalmasından şüpheleniliyorsa ve parça çok büyük değilse 20 gün geçmeden parça kaldığı tam anlaşılmaz. Bazen parça gibi görünen kısım kan olabilir. Kürtaj sonrası parça kaldığı kesinleşdikten sonra müdahale etmek gerekir.

DETAYLI BİLGİ VE RANDEVU TEL: 05548745757 ÇEKİNMEDEN ARAYABİLİRSİNİZ.  BİLGİLERİNİZ GİZLİ TUTULUR.

Siirt’te Kürtaj Fiyatı Ne Kadardır?

Kürtaj için kliniğimizi 05548745757 numarasından arayarak

Kürtaj Fiyatı Ne Kadardır?

2023 Kürtaj Fiyatı Ne Kadardır?

Kürtaj Fiyatı 2023 Ne Kadardır?

Siirt’te Gizli Kürtaj Yapan Yer Var Mı?

       Diye soranlar olmaktadır. Aslında

Kürtaj Yapan Doktor kimdir?

Kürtaj Yapan Kadın Doğum Doktoru tecrübeli midir?

Steril bir yer midir?

Kürtaj için nasıl bir yöntem seçecek?

Kürtajdan sonra tekrar gebe kalabilir miyim?

Kürtaj için gebelik haftası ne kadardır?

 Bu soruların tek tek irdelenmesi gerekir.

Kürtajın riskleri nelerdir?

Gebelik sonlandırılmasını çok basite almamak gerekir. Eğer dikkat edilmez ise kürtaj sonuçları çok ağır olabiliyor. Kürtaj olan kişide enfeksiyon olabileceği gibi rahim delinmesi, asherman sendromu dediğimiz rahim içi yapışıklıklar, hatta rahim alınmasına kadar gidebilir.

Öncellikle kürtaj yapan doktorun tecrübeli olması çok önemli. Eğer kürtaj yapan doktor çok tecrübeli değilse kürtaj olacak kişinin başına gelebileceklerini şöyle sıralayabiliriz..

Rahim delinmesi hatta barsak delinmesi

Anestezi başarısızlığına bağlı şiddetli ağrı

Rahim ağzının daha önceki enfeksiyonlarına bağlı aşırı dar olması nedeni ile işlemin yapılamaması

Aşırı kanama olması

Rahimde, servikste veya vajinada oluşabilecek enfeksiyonlar

Anesteziye bağlı her türlü problemler(nefesin kesilmesi, kalbin durması)

Asherman sendromu: rahim duvarı (endometrium) zedelenmesine bağlı rahim içi yapışıklık olmasından dolayı adet olamama veya gebe kalamama vb. birçok şey olabilir.

Siirt Kürtaj Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vakum kürtaj işlemi bittikten yarım saat sonra yürüyerek gidebilirsiniz. Bizde kürtaj olduktan sonra çoğu zaman hastaya işlemi yapmadığımızı söylediğimizde hasta işlemin hala yapılmadığına inanmaktadır. Kliniğinizde kürtaj işlemi çok kısa ve basit yapılmaktadır. Kürtaj yapıldığı andan itibaren hasta adet gördüğünü varsayarak hayatına kaldığı yerden devam edebilir.

Kürtaj sonrasında hemen normal hayatınıza dönebilirsiniz

Siirt’te kürtaj yapıldıktan yaklaşık yarım saat sonra işlerinize geri dönebilirsiniz.

Siirt’te kürtaj sonrası kanama devam ettiği süre zarfında ilişki önerilmez. Kanama bittikten sonra ilişki yaşanabilir. Kürtaj işlemi adet başlangıcı gibi düşünülebilir. Adet gören bir bayan nasıl hareket edecekse kürtaj olan bayan da o şekilde hareke edecektir. Adet olan bir bayan ne zaman havuza veya denize girecekse kürtaj olanda o şekilde hareket edebilir.

Siirt Kürtaj Yapmak İçin Doğru Zaman Nedir?

 Genellikle kürtaj için önerilen en uygun zaman bir hafta kadar adet gecikmesi sonrası işlemin yapılmasıdır. İşlem yapılmadan önce gebelik kesesinin ultrason muayenesinde rahim içinde görülmesi gerekir. Bu şekilde gebeliğin bir “dış gebelik” olmadığı da anlaşılmış olacaktır. 

 DETAYLI BİLGİ VE RANDEVU TEL: 05548745757 ÇEKİNMEDEN ARAYABİLİRSİNİZ.  BİLGİLERİNİZ GİZLİ TUTULUR.

Siirt Kürtaj Sonrası Fazla Kanama Olabilir mi?

Kürtaj olurken emin ellerde iseniz kanamanız pek olmaz. Hafif bir kanama olursa da rahim dokusu olan miyometrum kasıcı ilaçlar damar yolundan verilince kendiliğinden durur. Fakat kürtaj olduktan sonra 10 gün içinde durmayan kanama ve ağrı olması rahim içinde parça kalma ihtimalini düşündürerek ve hemen tekrar kürtaj yapan kadın doğum uzmanına başvurmalıdır.

Kürtaj sonrasında parça kalması rahim kasının tam olarak kasılmasını önleyerek kanamaya sebep olabilir.

Tüm bu problemlerin oluşma riski, işlemin tecrübeli kişiler tarafından dikkatli ve hijyenik ortamlarda uygulanmasıyla son derece azalır.

Siirt Kürtaj Sonrası Neler Yapılmalıdır?

Eğer genel anestezi ile kürtaj yapılmışsa ilk gün için biraz sersemlik hissi, bulantı, halsizlik, hafif kasık ağrısı ve hafif kanama olması normal kabul edilir. Şikâyetler genellikle birkaç saatten sonra azalacaktır.

Kürtajdan sonra belli süreyle 2-10 gün arasında hafif, pıhtısız vajinal kanamalar normaldir. Bazen işlemden sonra hiç kanama görülmeyebilir, bazen de belli sürelerle ara ara kanama şikâyetleri olabilir. Genel olarak beklenen kanamanın gittikçe azalarak devam etmesinden sonra kesilmesidir.

Kürtajdan Sonra Ne Zaman Yemek Yenebilir?

Genel anestezi ile kürtaj yapılmışsa işlemden yaklaşık yarım saat sonra yemek yenilebilir. Yemekler hafif tutulmalı, karnını tam doyurmaktan kaçınılmalı aksi takdirde bulantı olabilir.

Kürtaj sonrası hekimin reçete ettiği ilaçlar düzgün şekilde kullanılmalıdır.

Kürtajdan Sonra Ne Zaman Gebe Kalabilir?

İstenmeyen bir gebeliğin kürtaj edilmesinden hemen sonraki ay gebe kalınabilir. Eğer kürtaj işlemi düşük veya ölü bebek nedeniyle yapılmışsa 3 ay korunma önerilir. Bu süre sonunda rahim kendini tam olarak toparlayacaktır.

Siirt’te vakum kürtajdan hemen sonra banyo yapılmasının her hangi bir sakıncası yoktur. Fakat enfeksiyon riski nedeniyle vajinal duş yapılması önerilmez.

Siirt Kürtaj Sonrası Ne Zaman Adet Görülür?

İstenmeyen bir gebeliğin kürtaj edilmesinden yaklaşık 45-50 gün sonra adet görülür, eğer kürtaj işlemi düşük veya ölü bebek nedeniyle yapılmışsa yaklaşık 30 gün sonra adet görülür.

Düşük Hapı, Düşük Yaptıran İlaç Veya Haplar

Düşük yapan hap veya düşük olması için hap arayan çok kişi olmaktadır. Henüz sağlığa zarar vermeden sağlıklı olarak rahim içindeki gebeliği sonlandıran bir hap ya da iğne yoktur. Kullanılan çeşitli ilaçlar gebenin sağlığı üzerinde ciddi riskler oluşturabilir. Özellikle gebeliğin rahim içinde olduğu teyit edilmeden bu ilaçların kullanılması büyük sağlık sorunlarına yol açar. Keza böyle düşük yapıcı hapların kullanılması ve satılması da kanunen yasaktır.  

Adet Gecikmesi İçin Adet Söktürücü İlaç Var Mı?

Adet gecikmesi durumunda kullanılan adet söktürücü ilaçlar ise eğer kişi gebe ise hiç bir etki yaratmaz ve adet görmeye sebep olmaz. Adetin sökülmesi amacı ile alınan bu tür ilaçlar boş yere vücuda yüksek dozda hormon yüklenmesine sebep olur.

Bir gebeliğin varlığını sonlandırmak için en pratik ve güvenilir yöntem kürtaj yapan kadın doğum uzmanına gidip kürtaj olmaktır.

DETAYLI BİLGİ VE RANDEVU TEL: 05548745757 ÇEKİNMEDEN ARAYABİLİRSİNİZ.  BİLGİLERİNİZ GİZLİ TUTULUR.

Siirt Kürtaj Sonrası Ne Zaman Spiral Takılabilir?

Spiral Takılması: Kürtaj işlemi ile aynı seansta uygulanabileceği gibi işlemden sonra ki adet döneminde de yapılabilir.

Spiralin normal şekilde takılabilmesi için rahim ağzında yara (erozyon) veya iltihap (cervicit) bulguları olmamalıdır. Eğer ki bu bulgular varsa önce onların tedavisi sağlanmalıdır.

Siirt’te Kızlık Zarına Zarar Vermeden Kürtaj Yapılabilir mi?

Gebelik haftası ileri değilse ve kızlık zarının yapısı uygun ise özel aletlerle zarar vermeden kürtaj yapılabilir. Bu durum biraz tecrübe isteyen bir konudur.

Siirt’te Kürtaj İçin Detaylı Bilgi Ve Randevu Tel: 05548745757