Van Kızlık Zarı Dikimi

Van Kızlık zarı nedir?

Genel olarak herkesin bildiği kızlık zarı vulva bitimi ve vajina başlangıcında olan bir deri katlantısıdır. Latince adı ise hymendir.  Hymen Yunan mitolojisinde evlilik tanrısı olarak bilinir. Kızlık zarı hiç ilişki yaşamamış olan kızlarda olur. İlişki ile yırtılır ve bir kısım kanama olur. Kızlık zarı kanaması miktarı kişiden kişiye göre değişmektedir.

Van’ Kızlık zarı ne kadar İçerdedir?

Kızlık zarı yaklaşık olarak 1-1.5 cm içerdedir. Vajina ile vulva birleşim yerindedir.

Van Kızlık zarı kaç çeşittir?

  1. Anuler kızlık zarı: halka gibi
  2. Kriptiform kızlık zarı:  delikli
  3. Septalı kızlık zarı: bölmeli
  4. İmperfore kızlık zarı: kapalı
  5. Perfore kızlık zarı: yırtılmış

Bunlar en önemlileri olmak üzere birkaç kızlık zarı şekli daha vardır. Esnek kızlık zarı şeklinden çok bahsedilmesine rağmen çok fazla kimse bu konudaki esneklik kriterini bilmez. Esnek kızlık zarı çok çok nadir görülen bir kızlık zarı tipi olup % 1’in altındadır. Fakat genellikle tam ilişki yaşamayan ve sürtünme yaşayan kişilerde kızlık zarında esneme ve genişleme oluşmuş olur. Bu tip kızlık zarları aslında esnek kızlık zarları değildir.

%100 Başarı Garantili Kızlık Zarı Dikimi İçin bizi Aramaktan Çekinmeyin!            TEL:0554 874 57 57        Bilgileriniz Kesinlikle Gizli Tutulur.

Yırtılan Kızlık Zarı Kendi Kendini Onarır mı?

Yırtılan kızlık zarı asla eski haline dönmez. Kızlık zarı sirküler damarlarla beslenen bir organ olduğundan yırtılan bekâret zarı ile birlikte zarı besleyen damarlarda kesildiğinden asla eski haline dönmez ve onarılmaz. Bazı kadın doğum uzmanlarının kızlık zarının yırtıldıktan sonra kendini onardığını dediğini hastalarımdan çok duydum. Böyle bir bilgi kesinlikle doğru değildir.  Onarma işlemini tecrübeli kadın doğum uzmanı tarafından yapılmalıdır.

Van Kızlık Zarının Ne Faydası Var?

Kızlık zarı vajina girişini daraltan bir deri katlantısı olduğundan vajinayı dışardan gelebilecek mikroplardan korur ve aynı zamanda ilk ilişki esnasında yırtıldığından birinin daha önce ilişki yaşayıp yaşamadığını tespit etmedeki yegâne yapıdır. Çoğunlukla annuler tip dediğimiz şekil olmakla beraber herkesin kızlık zarı şekil olarak farklılık göstermektedir.

Van Kızlık Zarı Nasıl Yırtılır?

Kızlık zarı genellikle ilk ilişki ile yırtılır. Bazen bir travma ile bozulabileceği gibi yapancı cisim sokma veya karşı taraftan birinin parmak sokması sonucu da yırtılabilir. Sevişme esnasında cinsel sürtünme sonucu da kızlık zarı bozulur.

Kızlık Zarı Zedelenmesi

Kızlık zarı zedelenmesi genellikle ilişki yaşamakla olabileceği gibi sürtünme yaşanması veya travmayla da olabilmektedir.

Van Kızlık Zarının Ne Zaman Bozulduğu Anlaşılır mı?

Genellikle kızlık zarı bozulduğunda ilk bir hafta içinde yeni bozulduğu belli olur. Bir hafta veya on gün geçtikten sonra kızlık zarının ne zaman bozulduğu anlaşılmaz. Fakat yırtık olup olmadığı kesin bir şekilde belli olur.

Van Kızlık Zarı Kanaması Ne Renktedir?

Kızlık zarı kanaması rengi, yırtılan bölge vajina ağzında olan yeni bir doku yırtılması olduğundan yırtığın şekline ve dokunun yapısına göre pembe bir lekelenmeden kıp kırmızı bir kanamaya kadar değişebilir. Kanamanın rengi asla siyah olmaz.

Van Kızlık Zarı Yırtılmasını Erkek Anlayabilir mi?

Bir erkek ilişki yaşarken bir kadının ilk ilişkisinde kızlık zarının yırtılıp yırtılmadığını veya kızlık zarının olup olmadığını çok rahat anlayabilir. Kızlık zarı vajina ağzında olan bir doku olduğundan ve yırtılma sonucu kanayacağından karşı cinsten birinde bir yerin yırtılması o kişide ağrı oluşturacağı için ve hatta erkek olan kişinin ilişki esnasında penisin dar bir yerden geçeceğinden kızlık zarının olup olmadığını çok rahat anlayabilir. Aynı zamanda bu duruma eş zamanlı az-çok bir kırmızı kanamanın eşlik etmesi gerekir.

Van Kızlık Zarı Varlığı Nasıl Anlaşılır?

Kızlık zarı varlığı ancak tecrübeli bir kadın doğum uzmanı tarafından jinekolojik muayene ile anlaşılır. Kızlık zarı muayenesi ultrasonla anlaşılmaz. Eğer hasta rahat durursa kızlık zarı muayenesi ile kızlık zarı asla zarar görmez. Muayene esnasında ani hareketlerden kaçınmak gerekir.

Van Kızlık Zarı Yırtıldığında Kanama Ne Kadar olmalı?

Kişilerin doku yapısına bağlı olduğundan kişiden kişiye farklılık gösterir. Lekelenme kadar olabileceği gibi durmayan ve kadın doğum uzmanı tarafından müdahale gerektirecek kanamalara kadar değişkenlik gösterebilir. Bazen kızlık zarı yırtılması ile birlikte vajinal doku yırtılması da olabilir.

Esnek Kızlık Zarı

Esnek kızlık zarı sanıldığı kadar fazla rastlanan bir durum değildir. Tecrübelerimiz çoğu esnek denilen kızlık zarlarının daha öncesinde bir erkek ile tam ilişki yaşamadan sürtünme yaşanmasıyla, kızlık zarının genişlemesi ile oluşan bir durumdur. Esnek kızlık zarı literatürde %0, 3 olarak bildirilmektedir. Yani 1000 kadından ancak 3’ünde kızlık zarı esnek olabilir.

Van Bekaret Testi Yapan Doktor

Aslında bekaret testi denilen durum kızlık zarı muayenesi demektir. Yani bekaret testi denmekle bekaret kontrolü için muayene etmeden bir test yapılıp yapılmadığı kast edilmek isteniyorsa öyle bir test yoktur. Bekaret kontrolü için kadın doğum uzmanı muayenesi dışında yapılacak herhangi bir laboratuvar testi veya görüntüleme yöntemi yoktur.

Van Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

Kızlık zarı dikimi ilk etapta geçici kızlık zarı dikimi ve kalıcı kızlık zarı dikimi olarak ikiye ayrılır.

%100 Başarı Garantili Kızlık Zarı Dikimi İçin bizi Aramaktan Çekinmeyin!            TEL:0554 874 57 57        Bilgileriniz Kesinlikle Gizli Tutulur.

Van Geçici Kızlık Zarı Dikimi

Geçici kızlık zarı dikimi; düğünden en fazla bir hafta önce olmak üzere en ideali 5 gün önce yapılan ve vajina içinde ip olan bir kızlık zarı dikimidir. Geçici kızlık zarı dikiminde  % 100 garanti vermekteyiz. Şimdiye kadar hiçbir sıkıntı yaşayan hastamız da olmadı. Her zaman işimizin arkasındayız.

Geçici kızlık zarı dikimi için 10 gün ve daha fazla gün kanama olur diyen kişilere çok güvenmeyin.

Van Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Var mı?

Kalıcı kızlık zarı dikimi tecrübeli kadın doğum uzmanları tarafından yapılması gereken bir cerrahi işlemdir. Şüphe duyulan yerde yaptırmamak gerekir. Kızlık zarı dikimi en hassas cerrahi işlemlerdendir. İnternet ortamında baktığım çoğu kızlık zarı dikim işlemi yanlış gösterilmektedir. Yırtılan kızlık zarı bölgesini direk üst üste getirip dikmek yanlış bir cerrahi işlem olup tutmaz. Doğru olan dikim eski kızlık zarı önünde yeniden bir kızlık zarı yapmaktır.

Kalıcı kızlık zarı dikimi

a-) Çift flep kızlık zarı dikimi:

Çift flep kızlık zarı dikiminde yüzde yüz garanti veriyorum diyen birçok kişi internet ortamında bulunmaktadır. Bu yöntemle asla garanti % 100 değildir.

Çift kat flep yöntemi veya 3 kat flep yöntemi kızlık zarı dikimi:

Çoğu kişi, genç kızların güvenini kazanmak için çift kat flep yöntemi ile kızlık zarı diktiklerini söylerler. Asla katlı bir dikim şekli yoktur. Hatta en son bir kadın doğum uzmanının hızını alamayarak 3 kat flep yöntemi ile kızlık zarı dikimi yaptığını yazmış.  Yani bir kat kanamasa dahi diğer katlar kanayacak gibi bir fikir oluşturmaktadırlar. Birkaç katlı kızlık zarı dikimi diye bir dikim şekli yoktur. Çift kat flep yöntemi veya 3 kat flep yöntemi diyen kişilere kesinlikle güvenmemek gerekir.

Kızlık Zarı dikiminde garanti var mı?

Çift flep kalıcı kızlık zarı dikimi yönteminde de kanama ihtimali % 80 dir. Çift flep kalıcı kızlık zarı yönteminde en büyük sıkıntı kızlık zarının dikildikten sonra açılmasıdır. Eğer yüzde yüz garanti isteniyorsa trans flep dikim yöntemini öneriyoruz. Çift flep kalıcı kızlık zarı için hastanın günlük yaşamını kısıtlayan birkaç öneride bulunmak gerekir.

Düğüne bir hafta kala kontrol

Düğüne birkaç gün kala kontrole gelin diyen kişi kızlık zarı dikimini yapamamış olup düğünden hemen önce geçici kızlık zarı dikimi yapacaktır. Bu tip kişilere güvenmeyin. Kızlık zarı dikimini ciddiyetle yapmak gerekir..

Genel anestezi ile kızlık zarı dikimi

Kızlık zarı dikimi yaklaşık yarım saat sürer. ister uyutarak ister lokal anestezi ile yapılır.  Operasyonu bittikten sonra hasta yürüyerek gidebilir

b-) Trans flep kızlık zarı dikimi:

Op. Dr. Kasım Turan bu bölgede kalıcı trans flep kızlık zarı dikimi yapan nadir kişilerden biridir. Libyalı olan Dr. Safa Ali Amar diye bir doktorun geliştirdiği bir yöntemdir. İşlem yaklaşık yarım saat sürer. Hem uyutularak hem de lokal anestezi ile yapılır. Kızlık zarı dikiminde flepin hemen üstünden geçen iri numara bir cerrahi sütür ile destek sütürü geçişi yapılmaktadır. Bu nedenle açılma olmuyor. İşlem başarı ile sonuçlanıyor. Operasyonu bittikten sonra trans flep kızlık zarını diktiren kişi yürüyerek gidebilir.

Kızlık zarı dikimi ağrılı bir işlem mi?

Yaklaşık 3-4 saat hiçbir ağrısı olmaz. 4 saat sonra hafif bir ağrı olur onu da ağrı kesici ilaçlar ile geçiriyoruz. İşlem sonrası kontrol şartıyla % 100 kanama garantisi vermekteyiz. Kişinin işlemi bittikten sonra kendi kendini kontrol edebilir. Vajina bölgesine bir parmak soktuğunda girmediğini ve biraz daha zorladıktan sonra kanama olduğunu görecektir. Hiçbir hastamız sıkıntı yaşamadı.

Kızlık zarı dikilen kişi hangi hareketleri yapmamalı?

İşlemini yaptığı gün yani bizde kızlık zarı dikimi işlemini yaptığı gün ata bine bilir, ağır kaldırabilir, spor yapabilir. Hiçbir bahanemiz olmaz. Hiçbir bahane üretmeden garanti vermekteyiz. Sadece kuru tutma önerisinde bulunuyoruz. Kuru tutmasa dahi garantimiz devam etmektedir. Kuru tutma sadece işlerimizi kolaylaştırmaktadır. Yani bu yöntemle eski kızlık zarının önünde eski kızlık zarından daha sağlam bir kızlık zarı yapmaktayız. % 100 garanti vermekteyiz.

Van Kızlık zarı dikimi fiyatı ne kadardır?

Kızlık zarı dikimi işlemi için öncellikle doktorunuza muayene olmanız gerekir. Kadın doğum uzmanı, doku kontrolü yaptıktan sonra yöntem ve fiyat hakkında sizi bilgilendirecektir.

Kızlık zarı dikimi fiyatları 2023

Kızlık zarı dikimini çok düşük fiyatlara yapmaya çalışmaktan çok garantili yapmak en mantıklı yaklaşımdır.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı ve Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı

Hem kalıcı hem de geçici kızlık zarı dikimi için kliniğimize gelip yüz yüze bilgi almak gerekir.

Kızlık Zarı Diktiren Var mı?

Kızlık zarını diktiren kişi öyle zanneder ki bir tek kendisi kızlık zarını diktiriyor. Oysaki her gün ve her taraftan ve böyle talepler bize gelmektedir.

Van Kızlık Zarı Dikimi Doktorları

Vanda en çok kızlık zarı dikimi yapan doktor olarak çevre illerden de bize çok hasta gelmektedir. Şimdiye kadar diktiğimiz hiçbir işlemde sıkıntı yaşamadık.

Vanda Özel Jinekologlar

2016 yılından bu yana Vanda özel jinekolog olarak hizmet vermekteyiz.

Van Akdamar hastanesi kadın doğum doktorları veya lokman hekim doktorları

Van Akdamar hastanesi doktorları veya lokman hekim doktorları olarak arama yaptığınızda bizim kliniğimiz karşınıza çıkacaktır. Çünkü bu iki hastane ile de anlaşmamız vardır. Fakat gizli ameliyatları kendi kliniğimizde yapmaktayız.

Kızlık Zarı Dikimi Ne Kadar?

Kızlık zarı diktirme ihtiyacı olan her kişinin bu işlemin kendisine kadar paraya mal olacağını bilmek ister. Aslında paradan daha önemli olan sonucun yüz güldürücü olmasıdır.

Kızlık zarı dikimi sicile işlenir mi?

Kliniğimiz kızlık zarı dikimi hatta  yapılan tüm işlemler kvkk gereği çok gizli tutulmakta asla ve asla kimse bu bilgilere ulaşılmamaktadır.

Van Kızlık zarı dikimi ile vajina daraltma yapılır mı?

Kalıcı kızlık zarı dikimi ameliyatı 30 dakika süren ve lokal uyuşturulduğu zaman ağrısız bir operasyondur. Gerektiğinde vajinal daraltmayı beraberinde yapıyoruz. Kürtaj olmuş hatta doğum yapmış bayanlarda bile garantili % 100 kanayan kızlık zarı dikimi yapabiliyoruz.

Van Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Avantajları

Kalıcı kızlık zarı dikiminin en önemli özelliği ne zaman cinsel ilişkinin yaşanacağının serbest olmasıdır. Yani ne zaman ilişki yaşanacaksa kızlık zarı o zaman yırtılıyor. Kalıcı kızlık zarı dikimi ile bayanlar bakireliklerine yeniden kavuşmuş oluyorlar.

%100 Başarı Garantili Kızlık Zarı Dikimi İçin bizi Aramaktan Çekinmeyin!            TEL:0554 874 57 57        Bilgileriniz Kesinlikle Gizli Tutulur.

Van Geçici Kızlık Zarı Dikimi mi yoksa Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi mi?

Kalıcı kızlık zarı dikimi sonrası ne zaman isterse evlenebilir. 10 yıl veya 20 yıl sonra evlense dahi kızlık zarına sahiptir. Fakat geçici kızlık zarı dikiminde en fazla bir hafta içinde ilişki yaşanması gerekir eğer 1 hafta içinde ilişki yaşayamadıysa tekrar kadın doğum uzmanına gidip yeniden geçici kızlık zarı dikimi yaptırması gerekir.

Van Kalıcı Kızlık Zarı Dikimini veya Geçici Kızlık Zarı Dikimini Ne Zaman yapmak gerekir?

Eğer düğününüze 15 günden daha kısa bir süre varsa geçici olan kızlık zarı dikimini düşünmeniz sizin için daha iyi olacaktır. 15 günden çok süre varsa kalıcı kızlık zarı dikimi yetişir. Kısaca kalıcı kızlık zarı dikimi için en az 15 günden fazla bir zamanınızın olması gerekir. Aktif adetli olmamanızı öneriyoruz.

Eğer doktor düğününüze 5 gün kala kontrole gelin diyorsa biliniz ki kalıcıyı yapamamıştır. Güvenmeyin. Size geçici yapacaktır.

Kendi sitesinde hasta mesajları barındıran kişilerin, günün birinde sizin de mesajlarınızı yayınlayacağını unutmayın. Bu işler mahremiyet ve gizlilik isteyen girişimlerdir.

Geçici Kızlık zarı dikimi kaç gün dayanır?

Bu süre kızlık zarının dikim şekline göre değişir. Kalıcı kızlık zarı dikimi ilişkinin yaşanacağı zamana kadar bir ömür boyu kalıcılığını korur fakat yapılan kızlık zarı eğer geçici kızlık zarı dikimi ise en fazla bir hafta içinde ilişki yaşaması gerekir.

Van Kızlık Zarı Dikimi Sonrası ne kadar ağrı olur.

Kızlık zarı dikimi eğer trans flep yapılmış ise her türlü hareket serbesttir sadece operasyon bölgesini 1 hafta kuru tutmayı öneriyoruz.

Kızlık zarı dikimi eğer çift flep yöntemi ile yapılmışsa zorlayıcı hareketlerden kaçınmak gerekir. Kabız olmamak, ıkınmamak, öksürmemek ve ağır kaldırmamak gerekir. Ayakta duş almak gerekir.

Kalıcı kızlık zarı operasyonunda hangi tip dikim seçilmişse ona göre de önerilerde bulunulmaktadır. Sonrasında geçecek ilk hafta önem taşıyor. Çift flep dikilmiş ise hastanın bu zaman içinde zorlayıcı bacak hareketlerinden kaçınması ve duş şeklinde yıkanması öğütleniyor. Trans flep dikilmiş ise hastaya sadece kuru tutmayı önermekteyiz. Tüm hareketler serbesttir.

Gerekli görüldüğünde doktor tarafından verilecek ilaçlar mutlaka alınmalı.

Van Kızlık zarı dikimi ne zaman İyileşir?

Kalıcı kızlık zarı dikiminde bünyeden bünyeye değişmekle birlikte ortalama 10-15 günde iyileşir. Geçici kızlık zarı dikiminde dikim geçici olduğundan iyileşme süresi diye bir kavram yoktur.

Van Kızlık zarının dikildiğini doktor anlar mı?

Bu kızlık zarındaki yırtıkların miktarına ve dikim yaptırdığınız doktorun tecrübesine göre değişir. Hastalarımın bildirdiğine göre kalıcı kızlık zarı dikimimden sonra muayene eden doktorlar anlayamamış. Normalinde anlamasını beklerim.

Hangi Kızlık zarı dikimi önerilir?

Garantili kızlık zarı dikimi yöntemi bir tek trans flep olduğu için psikolojik rahatlama da sağlamaktadır. Bu nedenle trans flep kızlık zarı dikimi önerilmektedir.

Van Kızlık zarı dikimi gizliliği

Kızlık zarı dikimini yapan doktorun hem tıbbi etik hem de hasta mahremiyeti gereği bu işlemi çok gizli tutması gerekir. Bizde yapılan hiçbir işlem başka kişiler tarafından öğrenilemez ve bilgi verilemez.

Van Kızlık zarı bozulmadan gebe kalınır mı?

Bize en çok başvuran hasta grubundan biri de kızlık zarı bozulmadan hamile kalma durumudur. Genel de kızlık zarı sağlam olan kişiler genç ve üreme çağındaki kişiler(reproduktif) oldukları için sürtünme sonucu spermin vajina üstüne dökülmesi ile spermin yolunu bulup rahim içine girip ve yumurtayı döllemesi ile gebe kalınabilmektedir. Bu durumda vakit kaybetmeden bize 05548745757 klinik numarasından ulaşırsanız gizlilik çerçevesinde size yardımcı olacağız.

Van Kızlık Zarı Dikimi doktorları

Vanda kızlık zarı dikimi yapmak için gizliliğe önem veren doktor bulmak zor olabilir. Kliniğimizde kesinlikle gizliliğe çok önem vererek ve hijyenik bir ortamda işlem yapmaktayız.

Van Kızlık zarı dikimi yapan en iyi doktor veya Van’ın En İyi Doktoru

İnternet ortamında bu kelimeleri taradığınızda kliniğimiz karşınıza çıkacaktır. Op. Dr. Kasım Turan 24 yıllık tecrübesiyle binlerce kızlık zarı dikimi ve genital estetik ameliyatları yapan ve bu operasyonlar için yurt dışından eğitimler almış bir kadın doğum uzmanıdır. Kızlık zarı dikimi, labioplasti, vajinal daraltma ve genital estetik operasyonlarda çok tecrübeli bir isimdir.

%100 Başarı Garantili Kızlık Zarı Dikimi İçin bizi Aramaktan Çekinmeyin!            TEL:0554 874 57 57        Bilgileriniz Kesinlikle Gizli Tutulur.

Kızlık Zarı Dikimi Yorumları veya Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Yaptıranların Yorumları:

Kızlık zarı diktiren kişiler aslında pek yorum yapmazlar. Kliniğimize gelmeden önce başka yerlerde yaptırıp sonrasında sıkıntı yaşayan birkaç hastamız sadece ısrarla yorum yapmak istediler.